• The Green Knight

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • F9

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • WandaVision

    ½

  • Tua

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Double World

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Dark Waters

  • Line of Duty

    ★½

  • Queen & Slim

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

  • Zombieland: Double Tap

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Waves

  • Ford v Ferrari

  • The Fanatic

    ★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

  • Free

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Missing Link

  • Little

    ★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Captive State

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Trading Paint

    ★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½