Sebastian has logged 63 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
Edit this entry  
27
Rosetta

Rosetta

1999
×
Edit this entry  
22
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tua

Tua

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
Edit this entry  
08
The Mission

The Mission

1999
×
Edit this entry  
28
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Audition

Audition

1999
×
Edit this entry  
23
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
Edit this entry  
13
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
Edit this entry  
09
White Dog

White Dog

1982
×
Edit this entry  
05
October Sky

October Sky

1999
×
Edit this entry  
02
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Spice World

Spice World

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
Edit this entry  
15
My First Film

My First Film

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
Edit this entry  
02
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
Edit this entry  
01
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
Read the review Edit this entry