• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Nun

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Power Rangers

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

  • Get Out

    ★★★★

  • Why Him?

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Sing

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★

  • Total Recall

    ★★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★