Dom has logged 33 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dogma

Dogma

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flood

Flood

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
No

No

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Michael

I Am Michael

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry