Sort by

Dom has logged 1,079 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tag

Tag

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cordelia

Cordelia

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. St. Nick

Mr. St. Nick

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creaker

Creaker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beverly Hills Chihuahua 2

Beverly Hills Chihuahua 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry