Sort by

Elias has logged 310 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hala

Hala

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
A 3 Minute Hug

A 3 Minute Hug

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Enamorada

Enamorada

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Under California: The Limit of Time

Under California: The Limit of Time

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Castle of Purity

Castle of Purity

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Colours

Colours

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Place Without Limits

The Place Without Limits

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
National Mechanics

National Mechanics

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
One Taxi Ride

One Taxi Ride

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★★★½
Edit this entry