Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bit

Bit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Revealer

Revealer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vamp

Vamp

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Huesera

Huesera

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shaky Shivers

Shaky Shivers

×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
She Will

She Will

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Summoned

The Summoned

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unhuman

Unhuman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dashcam

Dashcam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Director's Cut

Director's Cut

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shark Bait

Shark Bait

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twin

The Twin

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry