Sort by

Matt has logged 355 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Comes

It Comes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Max Cloud

Max Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skylines

Skylines

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fugue

Fugue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deathcember

Deathcember

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Girl

Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killing Hasselhoff

Killing Hasselhoff

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Lingering

Lingering

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kindred

Kindred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Triggered

Triggered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry