Sort by

Matt has logged 32 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frank & Zed

Frank & Zed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lie

The Lie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry