• Prey

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

  • Spiderhead

  • Minions: The Rise of Gru

  • Lightyear

  • Hustle

    ★★★★½

  • Fire Island

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • My Butt Has a Fever

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • A Farewell to Ozark

  • The Northman

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Bubble

  • RRR

  • The Bad Guys

  • Ambulance

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • Windfall

  • The Adam Project

  • No Exit

  • The Batman

  • Turning Red

  • Ali Wong: Don Wong

  • I Want You Back

  • Jackass Forever

  • Navalny

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • The Janes

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Lucy and Desi

  • The House

  • Choice

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • DMX: Don't Try to Understand

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

  • SILENT

  • Muppets Haunted Mansion

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Black Phone

  • Listening to Kenny G

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

  • King Richard

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★½

  • A Hero

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • The Outskirts

  • The Worst Person in the World