• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • Hamilton

  • 8:46

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★½

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

    ★★★½

  • Floating Light

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Spies in Disguise

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Forgotten Christmas

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★

  • Shazam!

    ★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Amundsen

    ★★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★

  • Gabriel Iglesias: One Show Fits All

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • The ABC Murders

    ★★

  • Checkered Ninja

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★½

  • Closing Gambit: 1978 Korchnoi versus Karpov and the Kremlin

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Louis & Luca: Mission to the Moon

    ★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • 22 July

    ★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★★★

  • Bert Kreischer: Secret Time

    ★★★★½

  • Jim Gaffigan: Noble Ape

    ★★★★

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★★★