Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Troy

Troy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry