Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Dolly Parton: 50 Years At The Opry

Dolly Parton: 50 Years At The Opry

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★½
Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Sunset Boulevard in Concert

Sunset Boulevard in Concert

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Abbot

The Black Abbot

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Holly Dolly Christmas

A Holly Dolly Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Just a Boys' Game

Just a Boys' Game

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flawless

Flawless

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Salome's Last Dance

Salome's Last Dance

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boys in the Band: Something Personal

The Boys in the Band: Something Personal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry