Sort by

Don has logged 274 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miranda Hart - My, What I Call, Live Show

Miranda Hart - My, What I Call, Live Show

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is What Love in Action Looks Like

This Is What Love in Action Looks Like

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tintin and the Mystery of the Golden Fleece

Tintin and the Mystery of the Golden Fleece

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amy Schumer: Mostly Sex Stuff

Amy Schumer: Mostly Sex Stuff

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Brittany Murphy Story

The Brittany Murphy Story

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adele at the BBC

Adele at the BBC

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parallels

Parallels

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blinky™

Blinky™

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
#ALLMYMOVIES

#ALLMYMOVIES

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nim's Island

Nim's Island

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry