Don has logged 126 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Christmas Carol Goes Wrong

A Christmas Carol Goes Wrong

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me Claus

Call Me Claus

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Father Frost

Father Frost

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sam Smith at the BBC

Sam Smith at the BBC

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Man of Her Own

No Man of Her Own

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rent

Rent

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaks

Freaks

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The First Film

The First Film

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry