• American Experience: The Island Murder

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Palo Santo

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★½

  • Ideal Home

    ★★★★

  • Purl

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Evil Genius

    ★★★

  • The Rachel Divide

    ★★½

  • Bao

  • I Feel Pretty

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★½

  • Birthmarked

    ★½

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Winchester

    ★½

  • A Kid Like Jake

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • 2017: A Year in the Life of a Year

    ★★½

  • A Christmas Carol Goes Wrong

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Miniaturist

    ★★★

  • Russell Howard: Recalibrate

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Sam Smith at the BBC

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cherry Pop

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Silent Child

    ★★★

  • I Needed Color

  • Diana, Our Mother: Her Life and Legacy

    ★★★

  • Olly Alexander: Growing Up Gay

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Theresa vs Boris: How May Became PM

  • Washed Away

    ★★

  • Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★★

  • One Love Manchester

  • In a Heartbeat

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Babs

    ★★★½

  • Born to Kill

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Going in Style

    ★★★½

  • Red Nose Day Actually

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Amy Schumer: The Leather Special

    ★★½

  • Prime Suspect 1973

    ★★★

  • Home Movies

  • The Replacement

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½