• Katherine Ryan: In Trouble

    ★★★

  • Dream Boat

    ★★

  • Super Bowl LI Halftime Show Starring Lady Gaga

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • Meet the Trumps: From Immigrant to President

    ★★★

  • Peter Pan Goes Wrong

    ★★★

  • The Witness for the Prosecution

    ★★★★½

  • We're Going on a Bear Hunt

    ★★

  • See in Blue

  • Passengers

    ★★★★

  • Madonna: Rebel Heart Tour

  • Hairspray Live!

    ★★★★½

  • Hi Stranger

  • The Freddie Mercury Story: Who Wants to Live Forever?

    ★★

  • Joe Lycett: That's the Way, A-Ha, A-Ha, Joe Lycett

  • My Christmas Dream

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • The Julius House: An Aurora Teagarden Mystery

    ★★★★

  • Ethel & Ernest

    ★★★

  • George Best: All by Himself

    ★★

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★½

  • Sing

    ★★★★

  • Jackie

    ★★½

  • Handsome Devil

    ★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • The Legend of Tarzan

    ★★½

  • Serena

    ★★★

  • Internet Famous

    ★★★

  • Mower Minions

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Karen Carpenter: Goodbye to Love

  • Hurricane Bianca

    ★★★½

  • The BFG

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Macbeth: Shakespeare Lives

  • Ali Wong: Baby Cobra

    ★★★

  • Lemonade

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★★

  • Pearl

  • King Cobra

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • The Belko Experiment

    ★★★½

  • Hush

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Grease Live

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★½

  • Crashing

    ★★★★½

  • Billionaire Boy

    ★½

  • The Sound of Music Live!

  • Eddie the Eagle

    ★★★★½

  • Snervous Tyler Oakley

    ★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★★

  • Adele at the BBC

    ★★★★½

  • The Big Short

  • #ALLMYMOVIES

  • London Spy

    ★★