Sort by
  • Inventing Anna

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • DNA

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Dazzled

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • On a Magical Night

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Report

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Faithful Man

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Sink or Swim

    ★★★

  • What Keeps You Alive

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Return of the Hero

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Snowman

    ★★

  • Revenge

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Godard Mon Amour

    ★★½

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Ismael's Ghosts

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Rock'n Roll

    ★★★

  • Allied

    ★★½