ymir has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madea Goes to Jail

Madea Goes to Jail

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boy

The Boy

2016
×
★★★½
Edit this entry