• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • The Queen's Gambit