Sort by

DonnyB has logged 494 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Fan

The Fan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
04
Run That Shit!

Run That Shit!

2021
×
Edit this entry  
03
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Box

The Box

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Come True

Come True

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
Edit this entry  
13
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry