Sort by

DonnyB has logged 62 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flashback

Flashback

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gridlock'd

Gridlock'd

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Reef

The Reef

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
Edit this entry  
24
Takers

Takers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Room 8

Room 8

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malice

Malice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaks

Freaks

2018
×
Edit this entry  
18
Like Me

Like Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Watch

The Watch

2012
×
★★½
Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry