Sort by

DonnyB has logged 512 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hidden

The Hidden

1987
×
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Romesh Ranganathan: The Cynic

Romesh Ranganathan: The Cynic

2022
×
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
26
Trauma

Trauma

2017
×
Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
Edit this entry  
21
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Home

Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★
Edit this entry  
12
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Hair

Hair

2017
×
Edit this entry  
09
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
Edit this entry