Sort by

DonnyB has logged 33 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
Edit this entry  
29
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Creek

Creek

1974
×
Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
Edit this entry  
16
Don't

Don't

2007
×
Read prior review Edit this entry  
15
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
Antz

Antz

1998
×
★★½
Edit this entry  
05
Boys State

Boys State

2020
×
Edit this entry  
05
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Surf Ninjas

Surf Ninjas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry