RSS feed for Donovan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Place of No Words

The Place of No Words

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry