RSS feed for Donovan

Donovan has logged 24 entries for films released in the 1990s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★½
Edit this entry  
11
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★½
Edit this entry  
09
Following

Following

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Edit this entry