RSS feed for Donovan

Donovan has logged 45 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lorenzo

Lorenzo

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Henry

John Henry

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
Yeah Right!

Yeah Right!

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Fully Flared

Fully Flared

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Temptation of St. Tony

The Temptation of St. Tony

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry