RSS feed for Donovan

Donovan has logged 19 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry