RSS feed for Donovan

Donovan has logged 32 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Place of No Words

The Place of No Words

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mother

Mother

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Henry

John Henry

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Viy

Viy

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Birds

The Birds

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★½
Edit this entry  
10
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Aria of Babyface Cauliflower Brown

The Aria of Babyface Cauliflower Brown

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Void

The Void

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★½
Edit this entry  
20
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Following

Following

1998
×
★★½
Edit this entry  
29
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Dope

Dope

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★½
Edit this entry