RSS feed for Donovan

Donovan has rated 25 films released in the 1960s.

  • Seconds

    ★★★★

  • A Charlie Brown Christmas

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas!

    ★★★★

  • Mary Poppins

    ★★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★★½

  • Carnival of Souls

    ★★★½

  • Viy

    ★★½

  • The Birds

    ★★½

  • Hour of the Wolf

    ★★★★

  • Symbiopsychotaxiplasm: Take One

    ★★★★

  • The Sound of Music

    ★★★★½

  • Harakiri

    ★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★½

  • How to Succeed in Business Without Really Trying

    ★★★

  • The Graduate

    ★★★

  • Planet of the Apes

    ★★★