• Superintelligence

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★★

  • Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Age of the Image

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

  • Horse Girl

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • The Glorias

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

    ★★★★

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • The House of Flowers Presents: The Funeral

    ★★½

  • Doctor Sleep

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★

  • Watchmen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Catherine the Great

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • ExtaZus

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Two of Us

    ★★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Dalai Lama: Scientist

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Twice Upon a Time

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★