brandon has logged 528 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old School

Old School

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Identity

Identity

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
21
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Come Play

Come Play

2020
×
Edit this entry  
18
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry