brandon has logged 54 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mainstream

Mainstream

2020
×
½
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lie

The Lie

2018
×
Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry