brandon has logged 228 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Devil

Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Case 39

Case 39

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Seance

Seance

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Helvetica

Helvetica

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Respect

Respect

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Habit

Habit

2021
×
½
Edit this entry  
31
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
28
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry