dontsmileatme has logged 18 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
A Letter to Three Wives

A Letter to Three Wives

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anna Lucasta

Anna Lucasta

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rest of Us

The Rest of Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sunday in New York

Sunday in New York

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry