• I Care a Lot

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Karate Kid Part III

    ★★

  • Deathtrap

    ★★★½

  • Holiday Affair

    ★★★½

  • Remember the Night

    ★★★

  • The Lion in Winter

    ★★★★½

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★½

  • Assault on Precinct 13

    ★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Big Momma's House 2

    ★★

  • Big Momma's House

    ★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★

  • Safe Haven

    ★★★

  • Just Wright

    ★★★

  • The Blind Side

    ★★½

  • Gifted Hands: The Ben Carson Story

    ★★