Sort by

DoomedStudios has logged 74 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Folk Hero & Funny Guy

Folk Hero & Funny Guy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Monster

The Monster

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Den

The Den

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Darling

Darling

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gravy

Gravy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Let Me Make You a Martyr

Let Me Make You a Martyr

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Donald Cried

Donald Cried

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Acts of Violence

Acts of Violence

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Polka King

The Polka King

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Darling

Beautiful Darling

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
For No Good Reason

For No Good Reason

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Gray State

A Gray State

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Now: The Story of Mudhoney

I'm Now: The Story of Mudhoney

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paterson

Paterson

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Icarus

Icarus

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Chuck

Chuck

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marshall

Marshall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wilson

Wilson

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry