Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry