Zachary has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Braid

Braid

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
50/50

50/50

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry