• mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★½

  • Cam

    ★★½

  • Possum

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Braid

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Terrified

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Patient Seventeen

  • Happy Death Day

    ★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Annabelle: Creation

    ★½

  • Rakka

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • XX

    ★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • It Watches

  • Moana

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★½

  • Boo! A Madea Halloween

    ½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Mindhorn

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Void

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ½

  • A Dark Song

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Lights Out

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½