Sort by

doppelgangerdev has logged 53 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Close Range

Close Range

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Screwball

Screwball

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School High

High School High

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Acrimony

Acrimony

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coverup: Behind the Iran Contra Affair

Coverup: Behind the Iran Contra Affair

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Panama Deception

The Panama Deception

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nam Angels

Nam Angels

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Panama Papers

The Panama Papers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mighty Quinn

The Mighty Quinn

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Double Team

Double Team

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blankman

Blankman

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bushwhacked

Bushwhacked

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Impostor

Impostor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry