Sort by

doppelgangerdev has logged 66 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Full-Court Miracle

Full-Court Miracle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bats

Bats

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Underground

Underground

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rock and Roll Hall of Fame 2020 Induction Ceremony

Rock and Roll Hall of Fame 2020 Induction Ceremony

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
7:35 in the Morning

7:35 in the Morning

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crooked Rot

Crooked Rot

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
General Commander

General Commander

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rush

Rush

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lionman

Lionman

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
SCP: Overlord

SCP: Overlord

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eddie's Million Dollar Cook Off

Eddie's Million Dollar Cook Off

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
Read the review Edit this entry