doppelgangerdev has logged 612 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien Code

Alien Code

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Race of Giants

A Race of Giants

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Line of Duty 3

In the Line of Duty 3

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shanghai Triad

Shanghai Triad

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
JFK Revisited: Through The Looking Glass

JFK Revisited: Through The Looking Glass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond The Spectrum - Being Taken

Beyond The Spectrum - Being Taken

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Just Heroes

Just Heroes

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fist of the Red Dragon

Fist of the Red Dragon

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Rage and Honor

Rage and Honor

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry