doppelgangerdev has logged 32 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Enforcer

The Enforcer

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Elvis Room

The Elvis Room

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Trash

White Trash

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
Contract Killer

Contract Killer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
To Kill with Intrigue

To Kill with Intrigue

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
Read the review Edit this entry  
22
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is What Winning Looks Like

This Is What Winning Looks Like

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Blue Murder

Blue Murder

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Genocide

Genocide

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Giants and Toys

Giants and Toys

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl from Beyond the Fog

Howl from Beyond the Fog

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sight

The Sight

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare in Badham County

Nightmare in Badham County

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kansas City Confidential

Kansas City Confidential

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kung Fu on the Bosphorus

Kung Fu on the Bosphorus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry