• House of Secrets: The Burari Deaths

  • Editing

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • Solitude

  • Robindronath Ekhane Kawkhono Khete Aashenni

    ½

  • The Suicide Squad

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

  • Haseen Dillruba

    ½

  • Ray

    ★★

  • Sherni

    ★★★★

  • Everything Is Cinema

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Ajeeb Daastaans

  • Tangra Blues

  • Uncut

  • Ashes to Idols

    ★★★★

  • Joji

    ★★★½

  • Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Scapegoat

  • Prem Tame

    ½

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★★★

  • The White Tiger

    ★½

  • The Wanderlust of Apu

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★½

  • Coolie No. 1

    ½

  • Cheeni

    ★½

  • Feluda Returns

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★½

  • Unpaused

  • Paava Kadhaigal

  • Wonder Woman 1984

  • Ludo

    ★★

  • Ghost Image

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Kanya

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Salt in Our Waters

    ★★★½

  • Ritu Goes Online

  • Enola Holmes

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Pilar

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • My Brain is Screaming to Rest

  • The Disciple

    ★★★★★

  • Tasher Ghawr

    ★★★

  • Switzerland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Debris of Desire

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

  • Dracula Sir

    ★½

  • Doraemon: Nobita's New Dinosaur

  • The Stunt Double

  • Pandemic

  • All the Pretty Little Horses

  • A Suitable Boy

  • Dil Bechara

  • Passing MMXX

  • Strasbourg 1518

  • Peninsula

  • The Old Guard