Sort by

dori has logged 349 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marry Me

Marry Me

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arctic Monkeys - Reading Festival 2014

Arctic Monkeys - Reading Festival 2014

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Arctic Monkeys Live at the BBC

Arctic Monkeys Live at the BBC

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arctic Monkeys Live at Liquidroom

Arctic Monkeys Live at Liquidroom

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowed Inn Christmas

Snowed Inn Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Arctic Monkeys at Corona Capital 2022

Arctic Monkeys at Corona Capital 2022

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Arctic Monkeys aux Nuits de Fourvière

Arctic Monkeys aux Nuits de Fourvière

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arctic Monkeys at Primavera Sound São Paulo 2022

Arctic Monkeys at Primavera Sound São Paulo 2022

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
½
Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Edit this entry  
08
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2007

Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2007

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Arctic Monkeys at Primavera Sound São Paulo 2022

Arctic Monkeys at Primavera Sound São Paulo 2022

2022
×
Read prior review Edit this entry  
05
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry