Sort by

dori has logged 45 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cage The Elephant - Unpeeled

Cage The Elephant - Unpeeled

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: VH1 Storytellers

Taylor Swift: VH1 Storytellers

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Royal Winter

A Royal Winter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Styles: Live in Manchester

Harry Styles: Live in Manchester

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Copycat Killer

Copycat Killer

2021
×
Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry