doriane has logged 12 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★
Edit this entry