• Save Ralph

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Baby Done

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Eltilerin Savaşı

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Way We Are

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★★

  • NiNoKuni

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Strange But True

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • William

    ½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★