yağmur peri has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Basmati Blues

Basmati Blues

2017
×
½
Read the review Edit this entry